Valimised Pärnumaal

Pärnus on 28 aasta jooksul osalenud kohaliku volikogu valimisel oma nimekirjadega suur osa erakondi ja kirju seltskond valimisliite. Üks tuntud mees on kandideerinud Pärnu linnavolikogusse koguni kuue erineva koosluse nimekirjas. Kellele meeldib sedavõrd pendeldada?
Elmar Lepale
Jüri Lebedevile
Mark Soosaarele
Väino Lindele
Ka üks on võitlusväljal sõdur. Ehkki üksikandidaate tavaliselt suur valimisedu ei saada, leidub väljaspool parteinimekirju ja valimisliitusid siiski kandidaate, kel õnnestub koguda nii suur häältesaak, et sellega rahva mandaat saada. 2017. aasta kohalikel valimistel pääses Pärnumaal volikogusse üks üksikandidaat. Kes?
Aarne Link
Egon Vohu
Hillar Kohv
Kalev Kaljuste
Vahel juhtub nii, et mõne kohalikku volikogusse pürgija nime taha jääb pärast häälte kokkulugemist “baranka” ehk ümmargune 0. 2002. aastal kogus üks Pärnus üles seatud nimekiri koguni kuus nulli. Millise poliitilise jõu liikmed oma nimekirja häältesaaki “barankadega” nii heldelt kostitasid, et saavad tänini selles kategoorias liidrikohta nautida?
Eestimaa Ühendatud Rahvapartei
Eesti Sotsiaaldemokraatlik Tööpartei
Vabariiklik partei
Valimisliit Terve Vaim
Üks õige häältemagnet passib valimisnimekirja juurde kui Pärnu ja muulid või Saaremaa ja tuulik. Pärnumaal nopib suurima häältesaagi tavaliselt keegi suvepealinnas kandideerijatest. Kellele kuulub siinne häälterekord?
Kadri Simsonile
Mart Helmele
Romek Kosenkraniusele
Toomas Kivimägile
Tänavustel valimistel on mitmel pool saanud valimisliidud omale väga eriskummalised nimed. Nii leiab nende seas sellised ühendused nagu Kimmäs Punt, Jõhvikad, Plaan A või 4K. Pärnumaal üles seatud nimekirjadest sellist fantaasialendu tänavu leia ja ehkki uusi liite on tekkinud siin-seal, on nad ristitud üsna traditsiooniliselt. Kolme valimisliidu nimi viitab geograafilisele kohale Saarde. Milised on kaks teist enimkasutatavat sõna Pärnumaa seitsme omavalitsuse valimisliitude nimedes?
Koduvald
Kogukond
Meie
Parem
Südamega
Ühtne
Esimest korda valiti Pärnus volikogu 1878. aastal. Valimisseaduse järgi tuli leida kolmest maksumaksjate grupist 48 saadikut, igast 16. Esimesse gruppi kuulusid suurkaupmehed, teise keskmised kaupmehed ja kolmandasse majaomanikud, käsitöölised ning kõik muud kinnisvaramaksu maksjad. Kodanikud, kes seda maksu ei maksnud, jäeti linnavolinike valimisest kõrvale. Esimesel katsel volikogu siiski valida ei õnnestunud. Mis põhjusel?
Ei jõutud kokkuleppele, kus volikogu hakkab koos käima
Suurkaupmeeste vähesuse tõttu
Perekond Pilar von Pilchau valimispettuse tõttu
Valimisaktiivsus jäi alla kehtestatud normi
Kõige lühemat aega on Pärnu linnavolikogu esimehe ametipostil olnud Meelis Kukk, kes oli eelmisel aastal selles ametis kaks ja pool kuud. Pärnul on taasiseseisvuse ajal olnud ka linnapea, kelle ametis olemise aeg jääb alla aasta. Kes?
Ahti Kõo
Andres Sooniste
Rein Kask
Väino Linde
Taasiseseisvunud Eesti esimestel kohalikel valimistel toimus Kihnus ja Koonga vallas kordushääletus. Mis põhjusel?
Esiti oli kandidaate vähem kui volikogus kohti
Paljudel kandidaatidel oli ühesugune valimistulemus
Osalesid vaid üksikandidaadid, kellest osa ei ületanud valimiskünnist
Valimistulemusi võltsiti
Pärnumaal pürgib tänavu volikogudesse 740 inimest. Kõige tihedam konkurents on volikokku pääsemiseks Pärnus, kus ühele toolile ihkab 6,84 tahtjat. Maapiirkondades on konkurents veidi madalam, aga samuti äge. Millises Pärnumaa vallas on rivaliteet volikogu kohale kõige tihedam?
Häädemeeste vallas
Lääneranna vallas
Saarde vallas
Tori vallas
Pärnumaalsed on olnud Harju keskmisest laisemad valimas käijad. Seni toimunud kaheksast omavalitsuste valimistest seitsemel on siinse kandi valimisaktiivsus jäänud alla Eesti keskmise. Mis aastal oli Pärnumaa valimisaktiivsus Eesti keskmisest kõrgem?
1993
1999
2009
2017
0
{"name":"Valimised Pärnumaal", "url":"https://www.quiz-maker.com/QHEH1FH7B","txt":"Pärnus on 28 aasta jooksul osalenud kohaliku volikogu valimisel oma nimekirjadega suur osa erakondi ja kirju seltskond valimisliite. Üks tuntud mees on kandideerinud Pärnu linnavolikogusse koguni kuue erineva koosluse nimekirjas. Kellele meeldib sedavõrd pendeldada?, Ka üks on võitlusväljal sõdur. Ehkki üksikandidaate tavaliselt suur valimisedu ei saada, leidub väljaspool parteinimekirju ja valimisliitusid siiski kandidaate, kel õnnestub koguda nii suur häältesaak, et sellega rahva mandaat saada. 2017. aasta kohalikel valimistel pääses Pärnumaal volikogusse üks üksikandidaat. Kes?, Vahel juhtub nii, et mõne kohalikku volikogusse pürgija nime taha jääb pärast häälte kokkulugemist “baranka” ehk ümmargune 0. 2002. aastal kogus üks Pärnus üles seatud nimekiri koguni kuus nulli. Millise poliitilise jõu liikmed oma nimekirja häältesaaki “barankadega” nii heldelt kostitasid, et saavad tänini selles kategoorias liidrikohta nautida?","img":"https://www.quiz-maker.com/3012/CDN/70-3138759/nimekiri.png?sz=1200-00000025631000005300"}
Powered by: Quiz Maker