Mit tudsz az ötkarikás játékok tizenegyedik napjáról?

Kettős magyar győzelemmel zárult a férfiak kajak-egyes 1000 méterének döntője. Kopasz Bálint aranyérmet, Varga Ádám ezüstöt vehetett át a finálé után. Melyik évben állhatott utoljára a dobogó tetején magyar kajakos ezen a távon?
1964
1968
1972
1976
A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert a kajak kettesek 500 méteres számában. Hányadik olimpiai érmét nyerte meg ezzel Kozák Danuta?
5
6
7
8
Berecz Zsombor történelmi magyar sikert ért el, miután ezüstérmes lett a vitorlázók finn dingi hajóosztályában. Korábban még nem szerepelt ennyire jól olimpián egy vitorlázónk sem. Hányadik helyen ért célba Zsombor az éremfutamon?
1.
2.
3.
4.
Lőrincz Viktor egészen szenzációs birkózással döntőbe jutott a férfiak kötöttfogású birkózó-tornájának 87 kilogrammos súlycsoportjában. Milyen eredménnyel múlta felül az elődöntőben az egyiptomi Mohamed Metvallit?
5-2
7-2
7-3
9-2
A magyar női vízilabda-válogatott Hollandiát legyőzve bejutott a tokiói torna elődöntőjébe. Összesen hány gól esett a mérkőzésen?
25
26
27
28
Lőrincz Tamás olimpiai aranyéremmel zárta le fantasztikus karrierjét. A magyar küldöttség hányadik első helyét szerezte meg Tamás a tokiói játékokon?
3.
4.
5.
6.
A 100 méteres síkfutás után 200 méteren is a jamaikai Elaine Thompson-Herah diadalmaskodott a namíbiai Christine Mboma és az amerikai Gabrielle Thomas előtt. Milyen idővel nyerte ezt a számot Thompson-Herah?
21.51
21.53
21.55
21.63
0
{"name":"Mit tudsz az ötkarikás játékok tizenegyedik napjáról?", "url":"https://www.quiz-maker.com/QJS3DXJN9","txt":"Kettős magyar győzelemmel zárult a férfiak kajak-egyes 1000 méterének döntője. Kopasz Bálint aranyérmet, Varga Ádám ezüstöt vehetett át a finálé után. Melyik évben állhatott utoljára a dobogó tetején magyar kajakos ezen a távon?, A Kozák Danuta, Bodonyi Dóra duó bronzérmet nyert a kajak kettesek 500 méteres számában. Hányadik olimpiai érmét nyerte meg ezzel Kozák Danuta?, Berecz Zsombor történelmi magyar sikert ért el, miután ezüstérmes lett a vitorlázók finn dingi hajóosztályában. Korábban még nem szerepelt ennyire jól olimpián egy vitorlázónk sem. Hányadik helyen ért célba Zsombor az éremfutamon?","img":"https://cdn.poll-maker.com/US/68-2987070/photo-1590574228124-41716e656988.jpg?sz=1200-00000041751000005300"}
Powered by: Quiz Maker